هاست چیست؟

هاست (host) در لغت به معنای میزبانی می باشد و در اصطلاح علوم رایانه ای به خدمت یا وسیله و ابزاری اطلاق می گردد که هرگونه فایل دیگر اعم از فایل های چند رسانه ای (multi media)، نرم افزار، فایل متنی و … را بر روی خود میزبانی کند.

در واقع هاست که می توانیم به آن عبارت «میزبانی وب» اطلاق نماییم هر نوع سرویس که بتواند فایل های شما را در محیط اینترنت میزبانی کند است که می تواند به شکل های گوناگون از جمله سرور اختصاصی، سرور مجازی ، میزبانی وب اشتراکی (shared host) و … باشد و هر کدام از این اشکال در صورت ها و امکانات گوناگون ارائه شوند.

هاست اشتراکی شهاب هاست

منظور ما از هاست در این صفحه آن دسته سرویس هایی است که با استفاده از امکانات نرم افزاری یک سرور یا به بیان بهتر سرویس بین تعداد زیادی کاربر به منظور میزبانی وب سایت تقسیم خواهد شد و خدماتی در این صفحه معرفی خواهند شد که بتوانند نیاز کاربران را برای میزبانی وب سایت های معمولی پاسخ دهد و منظور از وب سایت های معمولی وب سایت هایی می باشند که از لحاظ کاربری، بازدید، مصرف منابع و … در حد استاندارد تعریف شده و معمول برای مشترکان اینگونه سرویس ها باشد.

خدمات میزبانی وب اشتراکی شهاب هاست دارای ویژگی های متعددی از جمله سرعت لود بالاتر، قیمت ارزانتر (در مقایسه با کیفیت)، امنیت استاندارد و بالا و … می باشند.